Obsah těchto stránek je přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Nejprve se prosím přihlašte
 • 0

  Ropa a Dolarový index Veselý Tomáš, 1.9.2016 06:54, views
  Vzhledem k tomu, že rake hike ze strany FEDU je pravděpododobnější, USD by měl posilovat, což též činní. https://www.tradingview.com/chart/Q6AyxOQG/ Vyznačil jsem S/R na EURUSD. Konečný vývoj jde opět ke střední hodnotě okolo 1.115. Přepdokládám další posilování dolaru, a tedy slabší ceny komodit. Zásoby ropy dopadli velmi špatně, což společně s posilování dolaru dává ropě ještě prostor pro pád k 40 USD za barel. Ropy je na trhu moc a OPEC vymizel. Vyznačil jsem na obrázku možný support v oblasti 40 USD za barel a XX-SCORE indikátory, které ještě mají prostor pro pokles.

 • +3

  ES weekly graf Fiala Petr, 29.7.2014 08:13, views
  Chci publikovat ještě dnes před vyhlášením FEDU tento graf, protože se mi zdá významný. Navzdory nepříznivému letnímu období a slabým market breadth indikátorům by se akcie ještě mohly vzpamatovat. U ES futures kontraktu neexistují zatím negativní divergence u citlivých oscilátorů jako je TSX a ADEMA ( graf uprostřed). Řekl bych, že typické jsou právě negativní divergence pro cenové vrcholy - podobně jako u tohoto grafu v květnu - vyznačeno šipkami a číslicemi. Přišlo by mi tedy logické, kdyby cena ES šla nakonec někam mezi 2000-2100 během příštího měsíce. To je vše.

 • 0

  Jaká strategie fungovala v únoru Fiala Petr, 28.5.2014 04:44, views
  Během velmi silného únorového růstu akciového ETF QQQ ( rostl silně i futures kontrakt NQ) oscilátory na ddelších časových rámcích než 15 minut moc neklesaly. Oscilátory byly silné a nakoupit podle nich nebylo možné. Myslím si, že to může být nyní podobné. Kdo bude čekat na velký pokles , tak se v příštích pár týdnech nedočká. V únoru tedy fungovaly poklesy červeného oscilátoru na 10-minutovém grafu pod -2. Tedy čekal bych znovu na tyto signály - tedy pokud je krátkodobý rámec vaším stylem. JInak je lepší počkat na první pokles, ten nakoupit a držet příštích pár týdnů. JInak tedy u tohoto grafu by výborně v předchozích třech týdnech fungoval pokles toho modrého oscilátoru pod -2. Viz graf. Dám tento graf do ANALÝZ ( do té s kratšími grafy).

 • 0

  CADJPY Fiala Petr, 12.2.2013 06:00, views
  Vyvíjí se další korekční formace u měn proti JPY. Myslím si, že dokud toto bude pokračovat (slabost JPY), bude pokračovat současný mechanismus vývoje trhů. Tedy na jedné straně silné akcie, (finance, energie, spotřebitelské sektory, materiály, industrials), silný USD proti AUD a CAD, silné EURO proti všem měnám (momentálně neplatí). Proti tomu bude stát slabé zlato a stříbro, slabé zlaté akcie, slabý AUD a CAD proti USD. Sázka na zlato tedy dnes znaemná sázku na sílu Jenu, což mi připadá zatím jako dost riskantní. Dnes odpoledne po otevření by ale akcie mohly trochu zkorigovat. Včerejší závěr mi nepřišel jako silný. Z jednotlivých sektorových ETF mi připadají zajímavé ty, co jsem jmenoval. Dokud bude Jen slabý, budou silné i finanční tituly. Cenový vrchol tedy lze očekávat teprve tehdy, kdy Jen dosáhne na dno. Roli může hrát nadále slabé EURO, pokud by slabost proti USD přetrvávala.

 • +1

  ES 30 min Fiala Petr, 1.2.2013 12:16, views
  Začíná se to překlápět dolů. Je to graf, který jsem ukazoval již včera. Cena došla k rezistenci 1500. Skoro by to mohla být formace H&SH top.

 • +2

  ES 1 minuta Fiala Petr, 1.1.2013 00:29, views
  Co dnes poslalo trhy nahoru - byla to dohoda o fiskálním útesu? Pokud vím , žádné řešení není podepsané. Podle mého názoru to je něco jiného. Po osmé hodině dostaly banky informaci o to, kolik peněz dá FED v lednu k dispozici. Celková bilance je o 40 mld USD lepší, než byla v kterémkoliv měsíci v lednu. A to je ten důvod, který se na finance.yahoo.com nebo jiném finančním serveru nedočtete. Po zveřejnění informace trhy rostly rychleji, než předtím. Vůbec nevím, kam až mohou trhy vyrůst. Celkově trh jako celek slábne. To je vidět z nejrůznějších dlouhodobých market breadth indikátorů. Ale s touto naprosto mimořádnou podporou - těžko říct. Nevím. Uvidíme, jak se trhy v lednu zachovají.

 • 0

  Graf SPY po 1.11.2012 Fiala Petr, 2.11.2012 05:55, views
  Vypadá to, že došlo k první vlně nákupů. Máme počátek listopadu s zatím to vypadá, že tradeři si nenechají ujít růst na konci roku, který bývá nejspolehlivějším obdobím z hlediska růstu. Bez ohledu na špatné výsledky firem. Jakákoliv jen trochu dobrá zpráva bude dost dobrá na to, aby růst ospravedlnila. Jako včera zprávy o stavu zaměstnanosti a zprávy z Číny. Z technického hlediska- růst by se mohl zastavit na úrovni 143.70 (dva klouzavé průměry MA50 a MA20) nebo o něco výše 144-144.50. Nyní se ukáže síla trhu. Větší růst = silnější trh. Včerejšek se mi z pohledu síly trhu líbil.

 • +1

  XHB Fiala Petr, 10.10.2012 05:26, views
  Tahoun posledních měsíců společně s dalšími spotřebitelskými ETF, indexy a akciemi. HOmebuilders těží z politiky centrálních bank zaměřené na snížení úrokových sazeb. Proto taky tak vytrvale rostl. Nyní to vypadá, že ani další dávky od FEDU již nepomáhají. Market breadth indikátory jsou vytvořeny ze stovky největších US firem. Kde vidím potenciál: U bankovních titulů- ETF XLF mi připadá nejvhodnější, případně KRE. V pátek reportují dvě velké banky - JPM a WFC. WFC je miláček institucionálních investorů, na jeho výsledcích bude hodně záležet. Banky ale nebudou z hlediska výsledků zcela směrodatné pro celý akciový trh. Je to dnes skupina sama o sobě. BUde záležet právě na spotřebitelských firmách a na industrials. Tento týden zatím žádné velké firmy z tohoto ranku nereportují. Včerejší výsledky Alcoy snad nedopadly úplně nejhůř.

 • +1

  SPY Fiala Petr, 18.7.2012 05:04, views
  Market breadth indikátory stále slábnou. Znamená to, že současný růst je podporován stále méně akciemi a se stále menším objemem. Je to varování před tím, co může nastat, jakmile akcie dosáhnou rezistence, což je v případě SPY 138-140 USD.

 • 0

  ES, 2 hod Fiala Petr, 12.7.2012 05:28, views
  Jsme podle mého názoru u krátkodobého dna. Cena je blízko trendové linie, kousek nad Fibo 61.8% a navíc kousek nad MA50. Ideální kombinace. Teprve pokud by selhala meta 1328-1330 a to s velkým objemem, pak bych změnil názor.

 • +1

  SPY Fiala Petr, 11.7.2012 05:25, views
  Graf s market breadth indikátory z cyklických akcií. Zdá se, že by s emohla opakovat situace, která se od října minulého roku opakovala již dvakrát. Při křížení dvou objemových market breadth indikátorů došlo k počátečnímu poklesu indexů, pak k retestu maxim (nebo většímu růstu) a pak k definitivnímu poklesu. Nyní tedy máme za sebou křížení indikátorů a počáteční pokles. Schází retest maxim a pak definitivní pokles.

 • +1

  NDX Fiala Petr, 29.6.2012 08:05, views
  Všimněte si podobnosti nejen cenového vývoje, ale i vývoje indikátorů . Dnešní situace velmi připomíná červenec 2011. Vývoj by mohl být podobný.

Aktuální strana: 1/2 1 2