Obsah těchto stránek je přístupný pouze přihlášeným uživatelům. Nejprve se prosím přihlašte

Rozbor trhů z 21.2.2015

Fiala Petr
Publikováno: 21.2.2015 | Poslední aktualizace: 21.3.2015 09:29  | Reakcí: žádná
Výkonnost indexů v minulém týdnu: S&P 500 +0,6%, Russel 2000 +0,7%, Nasdaq 100 +1,3%, DAX +0,8%. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu vzrostl o +5,4% ( cena IEF -0,5%), zlato spadlo o -2,3% a ropa o -4,9%. Akcie tedy pokračují v silném růstu.

Hlavní událostí týdne byla určitě dohoda Řecka s věřiteli, i když to dnes znamená jen 4-měsíční odklad potíží. BULL market může nerušeně pokračovat. Řekl bych, že vzhledem k tomu, že nic jiného zásadního se na trzích nezměnilo a nálada investorů, bank a spekulantů je stále zhruba stejná, když vezmu v úvahu COT reports, pak si skutečně myslím, že nic zásadního se nezmění. Bude probíhat  to, co probíhalo doposud. Tedy postupný růst cen akcií. 

Shrnu faktory, které by měly  být pozitivní pro akcie. Především banky dnes sází na pokles cen amerických státních dluhopisů, tedy na růst jejich výnosů. V tom případě jsou ale akcie preferovaným aktivem, protože bankám nic jiného, než akcie, nezbývá. 

Graf: Net SHORT pozice bank - banky jsou SHORT u volatility ( sází na její pokles, tedy růst cen akcií), banky sází dále na slabý japonský jen ( to je výhodné pro akcie - graf uprostřed), banky sází na pokles cen dluhopisů ( třetí graf odshora). Je dost možné, že před čtyřmi týdny jsme viděli dlouhodobý cenový vrchol u dluhopisů. Se všemi těmi miliardami jdoucími na trh od centrálních bank je dost možné, že investoři začínají vnímat vyšší riziko inflace.  Graf: Velmi zhuštěný graf - ETF index - kdybychom vyšli z toho, že současný vývoj je podobný tomu podzimnímu, pak by nás mohly čekat ještě cca 2 měsíce růstu a to by odpovídalo i typickému jarnímu vrcholu. Vyznačil jsem zeleně situace, které se mi zdají podobné. Tedy ta dnešní s obdobím okolo 11.11. po tehdejším průrazu na nová cenová maxima. Graf: Net SHORT pozice bank pro Russel 2000 - myslím, že SHORTY ještě nejsou v extrému po růstu ode dna. Výraznější cenová rezistence je v oblasti 130 USD pro IWM. Růstový scénář by odpovídal i předchozímu grafu - tedy cenový vrchol někdy za cca 2 měsíce. Graf: Sezónní graf - z šipek znázorněných v grafu kladu větší váhu té modré. Tedy pokračující růst bez korekce ( prozatím). První výraznější cenový vrchol vychází na 9.března a ten hlavní na cca 19.dubna.

Graf: Podpora FEDU - FED dnes není moc určující. Určující je ECB a Bank of Japan. A od března poteče od ECB 60 mld. EUR měsíčně. Nyní když je hotová dohoda s Řeckem  to znamená jen další růst cen.  


Graf: Market breadth indikátory - Blue Chips nyní zaostávají. Začaly korigovat utility, některé REITY. Tradeři momentálně preferují cyklické high beta akcie. Je to vidět i  z indikátorů MAIN indexu, které jsou v grafu zeleně. První výraznější rezistence je pro SPY na 214-215 USD. Tam nejspíše rovnou dorazíme bez větších potíží. Graf: Nahoře jsou objemové market breadth indikátory podle sektorů ( 2 hod). Důležitý je graf uprostřed- futures stále určují směr, profesionální tradeři do toho stále jdou naplno. QQQ může jít přes 110 USD, těžko říct, jak moc vysoko. Nejspíše k modře vyznačené rezistenci -112 až 114 USD.  


Graf: Blue Chip index - rozporuplné indikátory. Tento náš index obsahuje  mimo jiné akcie i utility a ty dnes jsou v nemilosti spolu se státními dluhopisy. Nevěřil bych ani akciím obsaženým v ETF XLP - tedy consumer staples. Blue Chips by mohly směřovat k nejvýznamnějšímu cenovému vrcholu posledních tří let. 


Graf: Další HFT graf - z tohoto grafu také vyplývá další rezistence - je to 215 USD pro SPY. 

Graf: KBE - regionální banky - jedna z mých favorizovaných skupin akcií v současném okamžiku. Ta cenová formace přímo vybízí k průrazu na nová maxima a dalšímu růstu. Takže si myslím, že to tak dopadne. Závěr: Trend zůstává růstový. Fundament nehraje roli. Jediné, co se počítá, jsou peníze centrálních bank. Banky jsou SHORT u US státních dluhopisů a stále ještě LONG u akcií ( u high beta cyklických akcií technologického indexu a indexu Russel 2000). Defenzívní sektor utilit hrozí dalšími poklesy, stejně jako ceny US státních dluhopisů.  Sázel bych na další růst a tedy bych nakupoval všechny menší poklesy v souladu s našimi swing modely na Algotradingu. Které ETF preferuji: QQQ, IWM, XLF, SPY, IYT, XLE, XLY, XLI, XLB. Cena ropy: Ještě by mohla zkorigovat až na podporu 48,90 a pak by znovu mohla jít nahoru - to by znamenalo podporu pro ropné akcie.Zlato a zlaté akcie: S podporou centrálních bank znovu klesá potřeba investorů a spekulantů jistit se proti nepříznivému vývoji nákupem zlata. Předpokládal bych ještě jeden kratší růst u kovů , ale již ne k maximům minulých týdnů. Rezistenci pro GLD vidím na úrovni 120 USD. Spíše již vidím riziko poklesů k novým minimům. 
To je vše. Aktualizuji ještě některou z ANALÝZ.
Petr.

Článek mohou komentovat pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se pod svým účtem nebo si vytvořte nový účet.